Mājas > Jaunumi > Saturs

Tapetes stāsts

Aug 11, 2017

Tapetes stāsts


1675. gadā franču un graviera vārdā Jean-Michel Papillon pirmo reizi atkārtoja dizainu, kas atbilst abām pusēm. Tas ne tikai atkārtojās, bet arī bija nepārtraukts no vienas lapas uz otru. Papillons ir pazīstams kā tapetes izgudrotājs, kā tas ir šodien zināms.


17. gadsimta beigās un 18. gadsimta sākumā arī tapetes industrijai bija ļoti liela ietekme. 1778. gada Louis XVI dekrēts pieprasīja, lai tapetes būtu aptuveni 34 collas garas. 1785. gadā Christophe-Philippe Oberkampf no Francijas izgudroja pirmo mašīnu fona drukāšanai. Vācija devusi savu ieguldījumu 1798. gadā, kad Alois Senefelder izgudroja litogrāfiju.


Gadu gaitā tapetes industrija ir attīstījusies un 1800. gadu sākumā tika ieviesti sienu gleznojumi vai ainavas. 1839. gadā Čārlzs Harolds Poters no Anglijas ieviesa mašīnu, kas iespiesta četrās krāsās ar dizainu, kas sagriezts uz veltņiem, nevis bloku vietā. Šī mašīna varēja ražot 400 ruļļus dienā. Astoņdesmitajos gados tika ieviesta astoņu krāsu druka, un 1874. gadā tika ieviesta 20 krāsu druka.


Tapešu industrija attīstījās tālāk un appludināja tirgu ar lētāku papīru un sliktas kvalitātes darbu. 1800. gadu beigās līdz 1900. gadu sākumam tapešu tirgus samazinājās, un krāsu nozare kļuva populāra, zīmējot cilvēkus no fona. Kaut arī šis fona attēls samazinājās, vairāk trauksmes un progresīvās tapetes ražotājs saprata, ka viņam ir jāuzlabo dizains un kvalitāte. Tas noveda pie Ferdinand Sichel tapešu ielīmēšanas 1888. gadā.


20. gadsimtā revolucionizēja tapešu industriju. Tapešu ielīmēšanas mašīnas palīdzēja ātrāk veikt procesu. 1920. gadā mehāniskās sietspiedes iekārtas izgudrojums ļāva ražot vairāk tapešu šķirnes. Tas palīdzēja pavērst ceļu tapetēm, lai uzplauktu Viktorijas laikmetā. Mākslinieki izmantoja tapetes kā paliktni to krāsaino un skaistu dizainu. Viktorijas laikmeta mīlestība uz fonu vadīja tapetes apsēstību 1920. gados. 20. gadsimta 20. gados tika pārdoti simtiem miljonu tapešu ruļļu, un šim laikam tika piešķirts vecākais fona laikraksts.


Pat ar dažādām krāsām un dizainiem tapetes nebija izturīgas. Tas bija viegli bojāts ar ūdeni, saplēsts vai nokasīts. Lai pārveidotu tapetes no maigām līdz izturīgām, industrijai tika ieviesti plastmasas sveķi pēc Otrā pasaules kara. Šis papildinājums bija sākums attīstībai no fona uz sienu pārklājumu. Plastmasas sveķi deva fona traipu pretestību, padarīja to izturīgāku un stiprāku. Pat ar šīm jaunajām iezīmēm tapetes nebija populāras jaunajā mūsdienu laikmetā.


Tagad šķiet, ka tapetes mēģina atriebties. Tiem, kuri atgādina par Ķīnas krāsaino pagātni, seno angļu baznīcu un pilis sienu gleznojumi un Viktorijas laikmeta spēcīgās krāsas; dzīvojamās un komerciālajos tirgos parādās jauni sienu segumu tehnoloģiskie sasniegumi.


Šodien sienu segumi ir atsvaidzinošas izmaiņas krāsotām sienām. Ne tikai var izmantot sienu segumus, lai pie sienām pievienotu daudzdimensiju krāsu, bet arī to var izmantot, lai pievienotu dažādas tekstūras sienām un padarītu drab sienas jaunas un dinamiskas. Atšķirībā no krāsas, sienu segumi dod jums iespēju, ka jūsu mājās māksla tiek reproducēta ar daļu no izmaksām. Ja jūs vēl neesat izmēģinājuši sienu pārklājuma daudzpusību, varbūt ir pienācis laiks ieskatīties pagātnē, lai dotu mājām daudz krāsaināku un teksturētāku nākotnes perspektīvu.


Tapetes idejas Jūsu pulverim


Dažu pēdējo nedēļu laikā mēs esam parādījuši tapetes atjaunošanos un to, kā tā atkal ir atradusi labu gan māju īpašniekiem, gan interjera dizaineriem. Vai tā būtu skaista guļamistaba, kas pārklāta burvīgā Woods tapetē, vai tapetes izmantošana virtuvē, vienkārši nav vietas, kur tapetes vairs nav aizliegtas. Un pulvera telpa ir lieliska vieta, lai izmēģinātu dramatisku tapešu papildinājumu, kas rada viesiem lielisku vizuālo ietekmi. Daudzas pulvera telpas nav lielākas par skapi, padarot tās ideāli piemērotas žilbinošam fona eksperimentam.


Tā kā pulvera telpa bieži vien ir mazākā telpa mājās, tā ļauj jums izmantot tapetes plašā veidā bez jebkādiem traucējumiem. No krāsainajiem līdz elegantiem un no drosmīgajiem līdz nepietiekamajam, šeit apskatīsim 20 no labākajiem pulvera telpām, kas ietvertas tapetē!